Астрид Линдгрен

Тук коментирайте отделните книги, без значение кой е авторът. Не забравяйте в заглавието на темата да напишете и името на автора!

Астрид Линдгрен

Непрочетено мнениеот Luda Lovegood » вт апр 03, 2012 10:45 pm

Любимата ми писателка от детските години.Мисля че съм прочела всичко нейно,което са издавали допреди 1-2 години.Тая жена ми осмисли детството,за което съм и безкрайно признателна :)
Don't worry.You're just as sane as I am
Аватар
Luda Lovegood
Понаписал

Re: Астрид Линдгрен

Непрочетено мнениеот Пламена » ср апр 04, 2012 3:05 pm

Когато бях малка ми подариха "Пипи дългото чорапче" за един рожден ден и наистина книгата беше много добра. И до ден днешен я помня и се смея на щуротиите на Пипи. Тогава бях 3-4 клас и не разбирах много, много. Всяка книга, която четях беше, защото учителката е казала или защото мама ме е накарала и да чета си беше истинско мъчение за мен, но точно тази си я четях с интерес и въобще не съм се оплаквала. Чела съм и други произведения от А. Линдгрен и всички са ми биле страшно интересни.

Препоръчвам на всички пораснали и не толкова пораснали деца този автор. Наистина е адски добра и пише увлекателно, и въпреки че по принцип произведенията и се водят като "детски" биха грабнали и някоя грохнала старица на 80 години. :lol: ;)
Изображение
Аватар
Пламена
Попрочел

Непрочетено мнениеот The Crimson King » ср апр 04, 2012 5:06 pm

Май аз съм единственият човек, който не харесва "Пипи".
Но освен нея на Линдгрен съм чел още "Емил от Льонеберия" и "Братята с лъвски сърца".

Авторката е доста смела в избора на темите, които да разглежда. В книгите й има един страхотен и естествен бунтарски дух. Нито пише поучително като много други признати от възрастните автори на детска литература, нито се държи с читателите си като с деца, както правят други.
Според мен това е причината деца и възрастни да я харесват еднакво.
Изображение
Аватар
The Crimson King
Таратор

Непрочетено мнениеот mims_potter » съб апр 07, 2012 5:05 pm

И на мен Пипи не ми е любимата й книга - не казвам, че е лоша, но просто не ми се струва чак такъв шедьовър. Когато в първи клас я четох всъщност ми беше доста скучна.

Затова пък "Карлсон, който живее на покрива" и "Роня, дъщерята на разбойника" са ми едни от най-любимите книги изобщо. Особено много се оприличавах на Роня, дори карах децата в училище да ми викат така.

"Братята с лъвски сърца" прочетох преди около половин година и наистина ме трогна. Първоначално бях изумена как една детска книжка може разглежда толкова сериозна тема като смъртта. Но като се замисля, това е нещо, за което децата трябва да разбират и да приемат.
Тази книга ми върна цялата любов към детството, към книгите и към Астрид Линдгрен.
mims_potter
Улегнал

Непрочетено мнениеот m0onshine » вт апр 10, 2012 8:04 pm

Бях първи и ли втори клас, като прочетох Пипи за пръв път.
След това имах нещо като традиция да карам баща ми да ходим в книжарницата да ми купува книги.
И така съвсем случайно си бях избрала "Емил от Льонеберя" и "Братята с лъвски сърца". И двете книжки ги обожавам <3. Помня, че ги бях прочела буквално на един дъх. Даже обмислям скоро да си ги препрочета.
Исках да прочета и "Роня дъщерята на разбойника", ама все нещо друго захващах да чета. А сега... съвсем бях забравила за нея.
Друго от Линдгрен не съм чела, но пък би ми било интересно да прочета някоя друга от книжките й. :)
Аватар
m0onshine
Попрочел

Непрочетено мнениеот ~EL~ » вт апр 10, 2012 10:45 pm

Чела съм само Пипи и Карлсон. От Карлсон не помня нищо, но пък за сметка на това Пипи съм я чела повече пъти, отколкото Хриси е чела Хари Потър! :lol:
Аватар
~EL~
Таратор

Непрочетено мнениеот faith_is_power » съб апр 28, 2012 7:21 pm

От Астрид Линдгрен съм чела Пипи, Карлсон, Емил от Льонеберя, Братя с лъвски сърца и Роня, дъщерята на разбойника и ми се иска да прочета Децата от улица "Тряскаджийска" - струва ми се интересна, но така и не съм я чела. Пише страшно увлекателно, забавно и умее да те направи част от историята на героите си. Препрочитала съм всички от по-горе изброените книги и за мен са неумираща класика, която всеки трябва да прочете поне веднъж в живота си :)
faith_is_power
Улегнал

Непрочетено мнениеот Aya » чет юли 26, 2012 1:48 pm

Уникална жена! Според мен тя е Кралицата на детско-юношеския роман, а пълен комплект с книгите й трябва да се подарява на всяка майка в родилния дом! :D
За да растат децата с доброта и справедливост!
Aya
Новак

Назад към Книги и автори

Другосветци на линия

Потребители, разглеждащи този форум: няма и 1 госта